Wielki sukces na Giełdzie :)

Wspaniały efekt działań naszych uczniów na GPW!

Zespół naszego Liceum zajął 8. miejsce w Polsce (a przy tym 1. na Dolnym Śląsku!) i zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału (kwalifikuje się 10 najlepszych drużyn w Polsce) Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej! Ogromne gratulacje!

To nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ w grze brały udział dwa inne nasze zespoły, które zajęły 6. i 13. miejsce na Dolnym Śląsku. Gratulujemy!

O projekcie możecie dowiedzieć się więcej na stronie naszych Inicjatyw, ale przypomnijmy, że Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to ogólnopolski projekt o charakterze konkursowym, jego celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy.
Uczniowie inwestują wirtualne 20000 zł na GPW w rzeczywiste spółki i w rzeczywistym czasie ich wyceny.
W tym roku w konkursie biorą udział 3793 zespoły z całej Polski (w tym 335 z Dolnego Śląska).

Opiekunami zespołów są nasi nauczyciele matematyki. Pierwszy zespół gra pod opieką Pana Artura Maliny, drugim i trzecim opiekowała się Pani Ela Nowicka.