Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

Jesteś kreatywny i nie jest Ci obojętny los naszej planety?

Lubisz działać i chcesz zmienić na lepsze otaczający Cię świat?

Chcesz zdobyć nowe kompetencje i pracować w międzynarodowym zespole?

Myślisz globalnie i chcesz sprawdzić, jak myślą i działają Twoi rówieśnicy w Niemczech?

Lubisz podróżować i masz ochotę wybrać się z nami do Tubingen?

Jeśli tak…

Projekt „Zyskasz więcej, zużywając (i kupując) mniej! Czyli jak byś racjonalnym, świadomym i odpowiedzialnym konsumentem w XXI wieku” jest dla Ciebie!

Dołącz do zespołu i w ramach środków unijnych weź udział w warsztatach, wyjedź z nami do Niemiec i razem z nami zmieniaj świat!

Więcej o projekcie:

Podążając za strategia˛ Unii Europejskiej, mająca˛ na celu zrównoważona˛ konsumpcję , szkoła w ramach realizacji projektu chce podjąć działania zmierzające do podniesienia świadomości uczniów w tym zakresie. Przedsięwzięcie ma na celu edukację proekologiczną uczniów w zakresie ograniczenia produkcji odpadów oraz propagowanie racjonalnej gospodarki, uwzgledniającej zrównoważony rozwój i zmniejszenie niepokojąco rosnącego konsumpcjonizmu.

Do najważniejszych tematów, które zostaną˛ poruszone podczas realizacji projektu należą:

1. Ograniczone zasoby, które ulegają wyczerpywaniu.

2. Postępującej zmiany klimatu.

3. Rosnące zapotrzebowanie na energię .

4. Rosnąca ilość odpadów nie biodegradowalnych.

5. Nadmierny konsumpcjonizm i nieracjonalna nadprodukcja.

Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie na podstawie procedury rekrutacyjnej. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 15 osób. W trakcie trwania procedury rekrutacyjnej zainteresowani uczniowie wypełniają formularze zgłoszeniowe on-line oraz wykonują zadania rekrutacyjne.

W ramach projektu zaplanowane są między innymi takie działania jak: warsztaty, kurs językowy i tygodniowy wyjazd do Niemiec. Całość przedsięwzięcia finansowana jest ze środków unijnych w ramach programu PO WER.

Przeczytaj załączniki dotyczące rekrutacji i zgłoś się – czekamy na Ciebie 🙂

Rejestracja: Karta Zgłoszenia Ucznia do Mobilności