Wyniki turnieju debatanckiego “Sapere Aude”

W sobotę 30.09 odbył się turniej debat oksfordzkich “Sapere Aude” – pierwszy turniej debatancki zorganizowany przez nasze Liceum, we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego (więcej o organizacji turnieju TUTAJ).

W turnieju wzięły udział drużyny z Wrocławia, Dzierżoniowa oraz Góry (woj. wielkopolskie).

Uczniowie debatowali nad tezami:

• We współczesnym świecie książka papierowa traci na wartości. (Nagroda specjalna)
  • Energia wodorowa jest przyszłościowa i powinna stanowić dominujące źródło energii.
  • Rozwój megacities jest korzystny dla procesu urbanizacji.
  • Z perspektywy młodego człowieka głosowanie w wyborach powszechnych nie daje poczucia sprawczości. (Teza finałowa)

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Dyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, zdobyła drużyna naszego liceum w składzie: Maximilian Jarosch, Piotr Waśków, Miłosz Michałowski i Łukasz Lewandowski.

Zwycięzcą turnieju zostało I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie – Mateusz Osiadły, Aleksandra Kronenberg, Wiktoria Gurba, Maja Kozioł.

Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły drużyny naszej szkoły – zdobywcy wspomnianej nagrody specjalnej oraz nasz drugi zespół w składzie: Karol Szajna, Hanna Pluta, Elena Treszczotko, Pola Niżańska.

Tuż za podium uplasowała się drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze w składzie: Jacek Kmiotek, Klaudia Rydełkiewicz, Aleksandra Nowaczyk, Mikołaj Hołownia.

Nagrodę “Najlepszy mówca” ufundowaną przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zdobyła Maja Kozioł z Dzierżoniowa. Nagrodę wręczył prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. dr hab. inż. Edmund Cibis.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!