V LO w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich

Niespodziewany sukces naszej drużyny w Eliminacjach VIII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich!
Nina Sławińska, Tomasz Kacperski, Michał Multan, oraz Adam Szyszka (uczniowie klas II MYP) szturmem przebili się przez eliminacje, wygrywając wszystkie debaty eliminacji.
Warto nadmienić, że V LO jest jedyną szkołą reprezentującą Wrocław w finale tegorocznych Mistrzostw. V LO jest jednym z trzech zespołów reprezentujących Dolny Śląsk (pozostałe dwa to silne drużyny z Wałbrzycha). 1. etap finałów już 10-11 kwietnia!

Poniżej podajemy tabelę naszej grupy oraz tezy, nad którymi debatowała nasza drużyna.

Tezy eliminacji:

Zakładając wygraną demokratów, Bernie Sanders byłby lepszym wyborem niż Joe Biden

Lepszy byłby świat, w którym państwa zaczęłyby stosować ideę degrowth.

Polska powinna wprowadzić instytucję sędziów pokoju.

W krajach azjatyckich, w których dominującą jest rasa żółta, operacje polegające na wybielaniu skóry w celu uzyskania koloru zbliżonego do rasy białej powinny być zakazane.