Uczniowie V LO identyfikują fake-newsy!

Już w piątek uczniowie naszej szkoły wezmą udział w warsztatach z identyfikacji fake – newsów. Zajęcia poprowadzą wyjątkowi goście: pani Martyna Bildziukiewicz i pan Filip Szarecki.

Pani Martyna Bildziukiewicz jest doktorem nauk politycznych, ekspertką ds. komunikacji strategicznej
i dezinformacji. Od 2018 r. w zespole East Stratcom Task Force, od maja 2021 r. kieruje jego pracami. ESTF prowadzi flagowy projekt EUvsDisinfo, odpowiadający na dezinformację Kremla. Zespół zajmuje się także komunikacją na Wschodzie i wsparciem niezależnych mediów. W poprzednich życiach zawodowych była dyplomatą, dziennikarką, rzeczniczką.

Pan Filip Szarecki jest koordynatorem projektu Wojownicy Klawiatury i specjalista od komunikacji. Wcześniej pracował jako reporter w Polskim Radiu i social media manager w Wirtualnej Polsce. Absolwent Collegium Civitas (politologia) i Akademii In.Europa.

Zajęcia odbędą się w ramach projektu naukowo – badawczego Ganesa, finansowanego z funduszy Parlamentu Europejskiego.

Przypomnijmy, że projekt jest realizowany przez Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. i Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu