Uczniowie „Piątki” na warsztatach w Brukseli

W dniach 18-20 marca czterech uczniów naszej szkoły tj.: Piotr Waśków (3 IB2), Max Jarosch (3 IB2), Łukasz Lewandowski (4 IB) i Miłosz Michałowski (3 C) spędziło czas w Brukseli uczestnicząc w warsztatach pod nazwą „Leadership Academy” zorganizowanych przez Parlament Europejski. Podczas zajęć blisko 250 uczniów i studentów z Unii Europejskiej uczyło się jak efektywnie w lokalnych uwarunkowaniach przeprowadzić kampanie pro-frekwencyjną poprzedzającą najbliższe eurowybory.

Prowadzący warsztaty skupili się przede wszystkim na wykorzystaniu sztucznej inteligencji, lecz także na wskazywaniu różnic między pokoleniami i różnymi możliwościami motywowania potencjalnych wyborców.

Wydarzenie było niepowtarzalną okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, poznania inspirujących osobistości i zwiedzenia miasta nazywanego „Sercem Europy”.