Uczniowie LO nr V w projekcie “Wolność”

Uczniowie naszego liceum w tym roku szkolnym brali udział w realizacji projektu społeczno-edukacyjnego „Wolność”, organizowanym i realizowanym przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Europejskie Centrum Solidarności i Liceum Ogólnokształcące nr IV we Wrocławiu. Projekt otwarto wykładem prof. Adama Bodnara dotyczącym wolności. Później drużyny uczniów miały za zadanie stworzyć związany z tematem projektu fotoreportaż filmowy lub fotograficzny albo scenariusz escape roomu. Praca zespołu „Architekci WOLNOŚCI”, składającego się z pięciorga uczniów klasy 1A, została wyróżniona w finale projektu. Zwycięzcy pod koniec kwietnia mieli okazję pojechać do Gdańska, uczestniczyć w warsztatach w Europejskim Centrum Solidarności i spotkać się z prezydentem Lechem Wałęsą.