Nowe spotkania z “EKO.LOVe”

W dniach 25-26 maja odbyły się w szkole dwa kolejne spotkania  w ramach projektu “EKO LOV-e” z cyklu “Jak pomóc w nieludzkiej potrzebie, czyli co można, co należy, a czego nie powinno się robić braciom mniejszym”.

Pierwszy z wykładów (środa, 25 maja) zatytułowany był: “Małe zwierzę – (nie)mały obowiązek?”
W czasie spotkania rozmawialiśmy o:
-najczęstszych szkodliwych mitach dotyczących małych zwierząt
-minimalnych potrzebach gatunkowych i prawidłowej opiece
-wiarygodnych źródłach informacji na temat potrzeb naszego pupila oraz o adopcjach

Prowadząca:
Zuzanna Pietrowska – magister inżynier Automatyki i Robotyki, od 10 lat pracuje zawodowo w branży IT. W LO nr V gości w ramach programu “Corporate Social Responsibility” swojego pracodawcy. Prywatnie od lat opiekunka stada małych zwierząt oraz wolontariuszka “Fundacji Viva! Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt”, a wcześniej Otwartych Klatek.

Drugi wykład (czwartek, 26 maja): “Nie kupuj – adoptuj!”
W czasie spotkania rozmawialiśmy o:
– biznesie hodowlanym w Polsce
– bezdomności i odpowiedzialności za bezdomne zwierzęta
– adopcji i przygotowaniu do przyjęcia psa/kota do swojego domu

Prowadząca:
Katarzyna Szakowska – z zawodu neurologopeda, terapeuta mowy i myślenia, dogoterapeuta, a od prawie dekady Inspektor Ochrony Zwierząt we wrocławskiej EKOSTRAŻY. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu relacji człowiek-zwierzę, przygotowuje materiały edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Obecnie jest też rzecznikiem prasowym organizacji.

Paniom prowadzącym spotkania oraz wszystkim, którzy wzięli w nich udział, serdecznie dziękujemy 🙂