Dzień Dziecka, dzień zdrowia

To był dzień!

Tegoroczny Dzień Dziecka w V LO był wyjątkowy i z pewnością przejdzie do historii szkoły jako jeden z najweselszych dni w tym roku szkolnym. Szkolna część parku (nareszcie!) pełna młodzieży , ruchu, zabawy i luzu. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego – organizatorzy wydarzenia – spisali się na medal.

Tymczasem w hali sportowej równolegle trwała ogólnomiejska akcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, dzielnie wspierana przez wolontariuszy naszej szkoły. Na dzień 1 czerwca, nasze liceum stało się specjalnym punktem szczepień dla najstarszych uczniów wrocławskich szkół ponadpodstawowych. Chętni 16 i 17-latkowie mogli otrzymać pierwszą dawkę szczepionki. Wielu skorzystało z tej okazji. Wydarzeniu patronował Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Zaangażował się także wrocławski Uniwersytet Medyczny, przygotowując cykl prelekcji dla licealistów. Poza prezydentem miasta, w uroczystości otwarcia punktu wzięli udział: Włodzimierz Patalas, Sekretarz Miasta Wrocławia, Barbara Korzeniowska, wicedyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM oraz nasza dyrektor, Mariola Kuźmicka-Mazurek w roli gospodarza.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu przygotowanego przez naszą naczelną fotoreporterkę, Panią Magdalenę Cieślę 🙂