10.11 – Świętowanie Dnia Niepodległości i ślubowanie uczniów klas pierwszych

Piątek 10 listopada był w Piątce dniem niezwykle intensywnym. Zgodnie z tradycją szkoły, o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna, na wszystkich piętrach szkoły, zaśpiewała hymn Polski.

W drugiej części dnia, starsze klasy wybrały się do kin. Miały okazję obejrzeć zarówno klasykę polskiego kina (Popiół i diament A. Wajdy, Do widzenia, do jutra J. Morgensterna), jak i najnowszą produkcję – Chłopów DK Welchman, H. Welchman.

Z kolei uczniowie klas pierwszych dokonali uroczystego ślubowania na uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr V. Po ślubowaniu odbyła się ostatnia i najbardziej widowiskowa część szkolnych beaniów – konkurs taneczny, w którym udział brały całe klasy.

Najlepszym zespołem okazała się klasa 1A, która wygrała także w klasyfikacji-punktacji generalnej (pozostałe konkursy to test wiedzy o szkole i jej historii oraz przygotowanie herbu klasy). Oczywiście w galerii zdjęć zaprezentujemy wszystkie drużyny, którym serdecznie gratulujemy!