Wykłady “Dieta a środowisko” w ramach cyklu “Eko.LOVe”

Czy wiesz, że dieta to obszar, w którym Twój osobisty wpływ na planetę jest największy?

Za nami dwa spotkania w ramach Projektu EKO LOV-e.

13 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach, w czasie których prowadzący omawiali problem wpływu rolnictwa i produkcji żywności na degradację planety, m. in.:

• globalne ocieplenie
  • morskie martwe strefy
  • wylesienie i utrata różnorodności biologicznej

Spotkania poprowadzone zostały w językach: polskim i angielskim.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:
Zabójczy_dla_planety.pdf
CHROŃ ZIEMIĘ DIETĄ.pdf
Diet and Environment

Prowadzący:

Bartosz Witański – filolog angielski i filozof, od prawie dwudziestu lat pracuje jako lektor, nauczyciel i tłumacz; pasjonat nie tylko nauk humanistycznych, ale także nauk ścisłych; wykorzystuje obie perspektywy do szerzenia wiedzy na temat ekologii; aktywista prozwierzęcy, organizator w #Anonymous for the Voiceless.

Paweł Dejnak – opiekun futrzaków i aktywista prozwierzęcy, koordynator wrocławskiej grupy lokalnej fundacji #Viva! Akcja dla zwierząt. Pedagog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, propagator nauki i techniki, redaktor miesięcznika Młody Technik, projektant zestawów dydaktycznych, zwolennik konstruktywnych działań (nie tylko DIY).

Wspaniałym prowadzącym i wszystkim uczestnikom spotkań bardzo dziękujemy!