VERDEN we WROCŁAWIU

Wreszcie spotkaliśmy się- piętnaścioro uczniów drugich klas i piętnaścioro uczniów Domgymnasium w Verden w Niemczech/ Dolna Saksonia. Spędziliśmy razem prawie 7 dni. Poznawaliśmy się, pracowaliśmy w projekcie Odra – badaliśmy jakość jej wody, poznawaliśmy ją w Odrarium w ZOO i w Hydropolis, płynęliśmy po niej statkiem, jedliśmy na barce na wyspie, spacerowaliśmy jej brzegami w naszym pięknym mieście, poznawaliśmy różne miejscowości od jej źródeł po ujście.

Przede wszystkim jednak spędzaliśmy razem mnóstwo czasu bawiąc się i rozmawiając dużo po angielsku i trochę po niemiecku. Pokazaliśmy gościom naszą szkołę i miasto. Wyjechali zachwyceni ale z wielkim żalem, że to już koniec polskiej części przygody. Kolejna – za osiem miesięcy, gdy udamy się w długą podróż do Verden. Już teraz się na nią cieszymy. To wszystko udało się zorganizować przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Ada Maculewicz i Renata Durska