Uczniowie LO nr V na warsztatach grafiki

5 grudnia 2023 roku w ramach Dnia z Grafiką młodzież naszego liceum miała szansę poznać cenionych wykładowców i wykładowczynie. To była także doskonała okazja, aby porozmawiać z obecnymi studentami i studentkami kierunku grafika na Uniwersytecie SWPS! Pozyskać tym samym z pierwszej ręki informacje na temat życia studenckiego na wydziale. Nasi uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego warto wybrać studia graficzne i jakie wyzwania mogą ich czekać podczas nauki. Dziewczyny poznały metodykę design sprint, umożliwiającą szybkie tworzenie nowych koncepcji i ich testowanie. Dołączyły do jednego z 10 zespołów i podejmowały wybrane wyzwanie projektowe. Podczas sprintu wraz ze swoim zespołem opracowały rozwiązanie, które może podnieść jakość życia wybranej grupy społecznej. Na zakończenie przedstawiły wszystkim prototyp i jego funkcjonalność.