Sprzątamy świat

W dniu 17 września (sobota) rozpoczęła się akcja Sprzątania świata.

Pierwszą inicjatywą podjętą przez naszą szkołę był udział 8 uczennic z klasy 1C (Julia Mróz, Adrianna Netter, Maria Pudełek, Gabriela Chodak, Maja Jańska, Natalia Piechura, Aleksandra Szwabowska, Jagoda Wróblewska) w ogólnopolskiej akcji Książka za worek śmieci, które wraz z panią Anną Kępską i panem Wiktorem Figlem dzielnie walczyły sprzątając okolice Dworca Nadodrze we Wrocławiu. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło około 60 osób. Co znaleźliśmy? Dużo butelek, elementy mebli, oponę od ciągnika, okna, wózki dziecięce, walizki, odtwarzacze DVD…, w sumie zebrano ponad 150 worków śmieci z których każdy ważył +/- 10 kg. Łącznie około 2 ton śmieci!!!! Nie padało, ale było zimno i wiało. Mimo tego daliśmy radę !

Na tym nie koniec…kolejne akcje już od środy 😉