Spotkanie z panią Elżbietą Kremens z Wolcott High School (Connecticut, USA)

W dniu 18.12.2023r. klasa 1MYP-4 miała ogromną przyjemność gościć na swoich lekcjach panią Elżbietę Kremens z Wolcott High School w stanie Connecticut USA. Pani Elżbieta, z wykształcenia lekarz okulista, po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, dokąd udała się wraz ze swoim mężem, ukończyła filologię hiszpańską, a następnie przez 18 lat uczyła języka hiszpańskiego, również w ramach programu IB. Obecnie przebywa na emeryturze a wolny czas poświęca na doskonalenie znajomości kolejnych języków obcych – włoskiego i arabskiego. Prywatnie pani Elżbieta jest babcią jednej z uczennic z naszej szkoły. Motywem przewodnim tego szczególnego spotkania w naszej klasie były tradycje bożonarodzeniowe w krajach hiszpańskojęzycznych. Dzięki niemu uczniowie znacząco poszerzyli swój zasób słownictwa hiszpańskiego związanego z tą tematyką oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących świątecznych tradycji i zwyczajów. To były niezapomniane chwile. Dziękujemy!