Spotkanie z Janiną Ochojską w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

W poniedziałek 4 grudnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, mieliśmy niecodzienną okazję porozmawiać z Panią Janiną Ochojską, jedną z najważniejszych polskich i międzynarodowych działaczy humanitarnych, założycielką i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Uczniowie mieli okazję zadać wiele różnorodnych pytań, m.in. dotyczących przestrzegania Praw Człowieka, sposobów rozumienia bezpieczeństwa – osobistego, politycznego, prawnego. Pani Ochojska opowiedziała również o historii wystawy “Push-back jest nielegalny. Pomaganie jest legalne”, którą można było zwiedzić na terenie naszej szkoły.

Oba wydarzenia były możliwe dzięki zaangażowaniu ucznia Kajetana Szechińskiego i klasy 2MYP4 – organizatorów obchodów Dnia Praw Człowieka w naszej szkole.