Rewizyta w Tübingen

Po 3,5 roku przerwy spowodowanej pandemią uczniowie naszej szkoły znowu odwiedzili Geschwister-Scholl-Schule w Tübingen. Grupa 18 osób pod opieką pani Agnieszki Pierścionek- Olszewskiej i pani Renaty Durskiej po długiej podróży 12 października wreszcie znowu spotkała znajome twarze – swoich partnerów z czerwca. Radości nie było końca. Nasz pobyt w tym uroczym miasteczku wypełniły zajęcia sportowe, warsztaty teatralne, udział w lekcjach, poznawanie zasad działania szkolnej stołówki, produkcja znanej kwadratowej czekolady, wizyta w Staatsgalerie/Galerii Państwowej w Stuttgarcie, zwiedzanie średniowiecznego klasztoru w Bebenhausen. Były także nieplanowane atrakcje – strajk kolei i improwizowany, spontaniczny powrót ze stolicy Badenii – Wirtembergii. Cóż, ku naszemu rozczarowaniu nie zawsze można już liczyć na die Deutsche Bahn. Weekend spędzaliśmy z rodzinami gospodarzy – było robienie szwabskich Spätzle, wariacje na temat dyni, zwiedzanie Tübingen i zamku Hohenzollernów, wyjścia na kręgle, do lasertagu i wędrówki po górach. Pogoda i dobre humory dopisały. 17 października ze łzami w oczach pożegnaliśmy piękne Tübingen. Kolejna edycja wymiany wiosną!

Projekt był współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.