Ratownicy życia – stacjonarna zbiórka krwi w LO nr V

W środę 13. marca w Liceum Ogólnokształcącym nr V odbyła się stacjonarna zbiórka krwi. Zbiórkę zorganizowaliśmy dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Temu wyjątkowemu wydarzeniu przyświecało hasło “Zostań ratownikiem życia! Oddaj krew.” W sumie udało się nam zebrać 7.5 litra krwi, którą oddali uczniowie oraz rodzice. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Niestety nie wszyscy mogli ostatecznie oddać krew, jednak większość deklarowała, że spróbuje kolejny raz.

Zbiórkę poprzedziła prelekcja poświęcona tematowi oddawania krwi, którą dla uczniów przeprowadził Pan Emil Sozański (Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Długołęce) oraz Pani Adrianna z RCKiK we Wrocławiu.

Całej inicjatywy nie byłoby gdyby nie zaangażowanie Samorządu Uczniowskiego, ogromnej grupy wolontariuszy oraz nauczycielki EdB – Pauliny Kamińskiej-Klimek.

Mamy nadzieję, że dzisiejsza akcja na stałe wpisze się do kalendarza LO nr V i w kolejnych latach również uda nam się ją zorganizować.

Paulina Kamińska-Klimek