“Przedsiębiorczy Wrocław”

W dniach 22-24 września na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu Młodzieżowa Rada Miasta wraz z UEW zorganizowała fantastyczny event „Przedsiębiorczy Wrocław”

W roli współorganizatora perfekcyjnie spisała się Vivien Rydz, uczennica naszej szkoły. Wydarzenie pod patronatem: Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz Polskiej Agencji Przedsiębiorczości  przyciągnęło najbardziej aktywną wrocławską młodzież.

Uczniowie wzięli udział w interesujących wykładach m.in.: „CSR”, „Gospodarka Wrocławia”, „Pitch Deck”, „Dom-miasto-klimat”, „Co Nowy Europejski Bauhaus zmieni w życiu nastolatków?”, „Zielony i cyfrowy wymiar przedsiębiorczości”. Wykłady prowadzili wybitni i pełni pasji wykładowcy tj.: prof. Barbara Widera, prof. Bożena Ryszawska, Ewelina Salwuk-Marko.

Młodzi ludzie nie byli tylko biernymi słuchaczami, ale również aktywnie uczestniczyli w warsztatach np. „Jak radzić sobie ze stresem”.  Przede wszystkim jednak rozwiązywali aktualne problemy naszego miasta. Głównym celem zorganizowanego wydarzenia było bowiem promowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodych mieszkańców Wrocławia. Uczniowie pracowali więc nad innowacyjnym biznesem, który rozwiązałby zadany przez organizatorów problem naszego miasta
 i był odpowiedzią na potrzeby jego mieszkańców. Najlepsze projekty rywalizowały o nagrody
i prestiż zwycięstwa.

W sobotnim finale rywalizowało osiem drużyn, które w sposób przedsiębiorczy próbowało rozwiązać kluczowe bolączki naszego miasta, np. „Zielone miasto kontra betonoza, co jeszcze można zrobić?”, „Jak promować gastronomiczną markę Wrocławia?”, „Kapitał ludzki jako czynnik rozwoju gospodarki – jak wspierać podnoszenie kwalifikacji, rozwój kompetencji cyfrowych
i technologicznych, postawy przedsiębiorcze oraz obywatelskie?”, a następnie zaprezentować swoje rozwiązania przed jury składające się z: Dyrektor Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych Pani Ewa Szczęch, Dyrektor działu ds. Wspierania przedsiębiorczości Pan Dominik Marzec z WPT (Wrocławski Park Technologiczny S.A.), Dr hab Bożena Ryszawska, prof. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Pani Magdalena Krakowska, (nauczycielka geografii i ekonomii w naszej szkole), współzałożyciel fundacji Econverse – Pan Hubert Pyskło, założyciel Fundacji Szkoła 2.0 ,wyróżniony w Forbes 25 under 25- Pan Julian Wąsek oraz sponsorzy Pani Katarzyna Rabiej- właścicielka firmy Dobro Natury i Pan Konrad Jurga, prezes firmy RoboKlocki.