Podsumowanie projektu o odpowiedzialnej konsumpcji w XXI wieku

Nasza szkoła słynie z realizacji różnych ciekawych projektów naukowych! Jeden z nich, tematycznie związany ze świadomą konsumpcją, zakończył się 11 marca. Wtedy właśnie odbyła się gala podsumowująca projekt „Zyskasz więcej, zużywając (i kupując) mniej! Czyli jak być świadomym, racjonalnym i odpowiedzialnym konsumentem w XXI wieku”. Spotkanie otworzył dr Jakub Nowotarski reprezentujący Akcję Miasto. Opowiedział i przedstawił koncepcję miast ekologicznych rozwijających się w sposób zrównoważony. Podczas wydarzenia zaprezentowano filmiki wyprodukowane przez uczniów- wszystkie związane z ekologicznymi problemami globalnymi, którymi zajmowali się uczestnicy projektu. Był także czas na refleksje i podsumowania dokonane przez 15 uczniów zaangażowanych w projekt i mobilność do Tubingen. W gali, w roli zaproszonych gości, wzięło udział około 80 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr V i Szkoły Podstawowej nr 29 oraz ich nauczyciele. Zaproszono lokalne media i przedstawicieli Depertamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Projekt koordynowały: Magdalena Krakowska, Joanna Pichur-Mitas, Mirosława Lazar, Angelika Chajec i Anna Molasy