LO nr V w ZOO Wrocław – debata “Pomylone zwierzę”

W dniu 13 grudnia 2023r. klasa 2C wraz z wychowawczynią Anna Kępską uczestniczyła w konferencji prasowej oraz w debacie z udziałem Anity Jarzyny i Patryka Pufelskiego pt. „Pomylone zwierzę”. Wydarzenie miało miejsce w Audytorium ZOO Wrocław i jest jednym z elementów towarzyszących premierze spektaklu muzycznego na podstawie poezji i korespondencji Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu” w reżyserii znanego scenarzysty i reżysera Tomasza Mana. Premiera będzie miała miejsce 26 stycznia 2024r. w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Podczas debaty nasi uczniowi mogli zastanowić się na wszelkimi pytaniami dotyczącymi relacji człowiek – zwierzę, np. Jak patrzeć etycznie na filmiki ze zwierzętami? Co sądzimy o coraz popularniejszym trendzie adopcji bardziej egzotycznych zwierząt? Jakie biologiczne możliwości mają zwierzęta w okazywaniu emocji? Nasi uczniowie, zadali pytania, m.in. dotyczące porównania emocji zwierząt i ludzi oraz hierarchii człowieka i zwierząt (rola psiego behawiorysty).