Kolejne ekipy “Zwolnionych z teorii” :)

Jakiś czas temu przedstawialiśmy Wam grupę zespołów zaangażowanych w olimpiadę “Zwolnieni z teorii”.
To jeszcze nie wszyscy “Zwolnieni” z naszego liceum 😀

Przedstawiamy kolejne dwie ekipy, not to waste is in a good taste oraz Ekoduszki.

Not to waste is in a good taste

Jesteśmy grupą uczniów programu IB i uczestniczymy w projekcie Zwolnieni z Teorii.
Nasze motto to „not to waste is in good taste”, a naszym celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców Wrocławia (i nie tylko !) odnośnie praktyki życia zero waste oraz less waste.
Prowadzimy media społecznościowe na których umieszczamy informacje i ciekawostki o środowisku, przydatne triki o zmianie prostych nawyków na bardziej ekologiczne, oraz wywiady z ekspertami w różnych dziedzinach życia zero/less waste.
Jeśli chcesz dowiedzieć się co to lęk klimatyczny czy zanieczyszczenie światłem, dlaczego moda fast fashion jest szkodliwa dla środowiska i wiele innych to zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Instagram: nottowasteisinagoodtaste
Strona internetowa: nottowasteisingoodtaste.com

Ekoduszki

Ekoduszki w akcji!

Od października trzy uczennice naszego liceum, Zosia, Magda i Ola z klasy 2e4, przygotowują projekt społeczny ,,Ekoduszki”. Ich celem jest szerzenie wiedzy o ekologii u najmłodszych oraz w mediach społecznościowych.

Uczennice wymyśliły temat projektu, inspirując się problemem zanieczyszczenia środowiska. Przez cały proces prowadziły Instagrama, na którym wstawiały quizzy oraz posty. Każdy ,,ekoduszek” jest w kolorze kosza na segregację odpadów i uczy jak dbać o naszą planetę.

21 i 24 maja dziewczyny były w dwóch szkołach podstawowych we Wrocławiu, aby przeprowadzić prelekcje w klasach 1-3. Uczniowie byli zachwyceni. W łatwy i atrakcyjny sposób przedstawiono dzieciom problemy z jakimi zmierza się Ziemia, jak prawidłowo segregować śmieci, a wspólnymi siłami doszli do wniosku, że segregacja jest ważna.

Tym samym zrealizowano projekt społeczny z platformy Zwolnieni z Teorii. Uczennice czekają na zatwierdzenie formularzy końcowych!