JUBILEUSZ 25-lecia programu IB-DP

W czwartek 24 listopada odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 25-lecia programu IB Diploma w naszej szkole. Mieliśmy zaszczyt gościć m.in. Panią wizytator Iwonę Kondracką-Grzymałkiewicz, która w imieniu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty przeczytała list na okazję jubileuszu, panią Ewę Szczęch, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych w Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, panią Dorotę Feliks z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, byłe dyrektorki i byłych dyrektorów “Piątki” oraz przedstawicieli Fundacji dla Liceum Ogólnokształcącego nr V im. generała Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu.  .

Uroczystość była okazją do podsumowania ostatnich lat programu oraz podziękowania osobom i organizacjom zaangażowanym w rozwój IB w naszym Liceum.

Dobry słowem wsparła nas także pani Katrin Fox, menedżer programu IB na Europę Północną i Wschodnią.  Pani Fox niestety nie mogła uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości, ale przesłała życzenia dla „Piątki”.

Nie zabrakło oczywiście przestrzeni dla uczniów. O swoim rozwoju w programie IB opowiedziały Aleksandra Bober, uczennica klasy 3DP, oraz Hanna Karwowska – absolwentka programu Diploma z 2022 roku. Hania jest obecnie w Holandii, dlatego przesłała dla nas nagranie 🙂

Rozstrzygnięto także konkurs na logo promujące oddziały IB w Liceum Ogólnokształcącym nr V we Wrocławiu. Pani Dyrektor Mariola Kuźmicka-Mazurek nagrodziła wszystkie wyróżnione autorki – Amelię Antosz, Aleksandrę Kielar, Aleksandrę Mołodczak i Amelię Szularz. Autorką najlepszego projektu została Ola Kielar. Wszystkie wyróżnione uczestniczki opowiedziały o inspiracjach towarzyszących im w procesie tworzenia.