Liceum Ogólnokształcące nr V – prezentacja dla kandydatów

Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024-2025 🙂

Tu czekamy na Ciebie – Budynek szkoły z lotu ptaka oraz zdjęcia przedstawiające szkołę od frontu i od strony parku.
Szkoła dla aktywnych – Boisko na dachu szkoły, zdjęcia przestronnej sali gimnastycznej, dobrze wyposażonej siłowni oraz infrastruktury sportowej LO nr V.
Szkoła na miarę XXI w. – Przestronne sale lekcyjne, nowoczesne pracownie przedmiotowe i funkcjonalne strefy wspólne.
Miejsce odpoczynku – Wygodne kanapy na korytarzach i w czytelni, dobrze zaopatrzony bufet oraz rozległe tereny zielone od strony parku.
Szkoła z kulturą – Występy uczniów podczas Koncertu Noworocznego, spotkania z profesorem Janem Miodkiem oraz Lechem Janerką, wystawa prac artystycznych uczniów i nauczycieli.
Projekty edukacyjne – Projekt Wolność, projekt badawczo-naukowy Ganesa i wiele innych.
Szkoła z wartościami – obchody Święta Niepodległości, Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja oraz innych świąt państwowych, maraton pisania listów Amnesty International, zbiórki na cele charytatywne.
Języki obce nie są nam obce – Potrawy z różnych krajów, przygotowane przez uczniów na Dzień Języków Obcych. Szkoła jest centrum egzaminacyjnym DSD.
Warsztaty edukacyjne – Warsztaty językowe w Londynie, warsztaty ekologiczne, antropologiczne oraz z budowy anatomicznej serca zorganizowane w LO nr V.
Poznawaj Polskę i świat – Wycieczki do Torunia, Krakowa, Zakopanego, Trójmiasta a także do Bawarii, Wielkiej Brytanii i wiele innych.
Nawiązuj przyjaźnie za granicą – Wymiany ze szkołami w Niemczech, m. in. ze szkołą w  Tybindze.
Szkoła z tradycjami – Wybranetradycyjne punkty w kalendarzu szkolnym „Piątki”: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie uczniów klas pierwszych, Studniówka, matura, pożegnanie absolwentów oraz zakończenie roku szkolnego.
Szkoła z wielkim sercem – Akcje charytatywne Piątka dla… czyli zbiórka darów dla dzieci z hospicjum, domu samotnej matki, uchodźców z Ukrainy i wiele innych.
Szkoła ludzi sukcesu – sukcesy naszych uczniów na maturze (100%), w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, konkursach z zakresu cyberbezpieczeństwa, matematycznych, sportowych i społecznych.
Szkoła z Noblistką – publikacja przygotowana w ramach Sztafety Dobrych Relacji oraz  wydarzenia zorganizowane w szkole z okazji otrzymania przez Olgę Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla.
Szkoła odpowiedzialna za środowisko – szkolna inicjatywa EkoLOVe: udział w akcji Książka za worek śmieci, akcje protestacyjne i happeningi, wykłady i warsztaty, m. in. „Ptaki w mieście”, „Miejskie dzikuski”, „Żywienie a postępy w nauce”.
Matura międzynarodowa – znakomite wyniki naszych uczniów przystępujących do matury międzynarodowej.
Szkoła dla najlepszych – znakomite wyniki maturalne naszych uczniów.