I Igrzyska Świąteczne – Dzień 3. Piłka siatkowa

W trzecim-ostatnim dniu świątecznych igrzysk królował (drugi) sport narodowy – siatkówka. Rozegranych zostało 19 meczów eliminacyjnych, po jednym secie, do 10 pkt.

Do ćwierćfinałów zakwalifikowały się klasy: 3e, 4e, 1g, 2c, 3f, 1b, 3d i 2e. Po wyrównanych zakończonych tie-breakami meczach w ścisłej półfinałowej czwórce znalazły się zespoły reprezentujące klasy: 4e, 1g, 3f i 2e. Po emocjonujących półfinałach został rozegrany mecz o 3 miejsce, który wygrała klasa 2e.
W meczu o 1. miejsce lepsza okazała się klasa 3f, wygrywając z rewelacją tego turnieju – klasą 1g. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

I edycja Świątecznych Igrzysk w Zespołowych Grach Sportowych o Puchar Dyrektora LO nr V okazała się wielkim sukcesem.
W ciągu trzech dni sportowych zmagań, kilkuset naszych uczniów rywalizowało w duchu fair play w trzech dyscyplinach sportowych – piłce nożnej halowej, koszykówce i piłce siatkowej.

Puchar Dyrektora LO nr V w roku szkolnym 2023/24 zdobyła klasa 2e. Gratulacje!

Zainteresowanie Igrzyskami było ogromne, zarówno po stronie uczestników (liczba drużyn!), jak i kibiców. Kibicom należą się osobne słowa podziękowania – tak żyłowiołego dopingu na szkolnych imprezach sportowych chyba jeszcze nie było! Dzięki zaangażowanie. I wierzymy, że może być jeszcze lepiej 🙂

Last but not least: Organizatorzy, czyli zespół naszych nauczycieli wychowania fizycznego: Dorota Domatowicz, Marta Miller, Leszek Dziurowski, Łukasz Grudniewski, Adam Karasewicz, Michał Mikołajko, Adam Omelan – wielkie dzięki za inicjatywę i przygotowanie wydarzenia!!!

Sukces Igrzysk pokazuje, że kolejne edycje Świątecznych Igrzysk o Puchar Dyrektora LO nr V mogą stać się imprezą cykliczną 🙂

Zapraszamy też na relacje z pierwszego i drugiego dnia Igrzysk.