I edycja konferencji TEDxVLO Youth w Piątce!

9 lutego 2024r . w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konferencji TEDxVLO Youth organizowanej przez Polę Szajkowską, Aleksandrę Pindral i Nicole Pawłowski z 3DP1. Temat przewodni konferencji to „Odyssey of Change: Navigating the Uncharted Future“.

Wydarzenia TEDx wzorowane są na popularnym formacie amerykańskich konferencji TED. Skrót ten oznacza Technology Entertainment and Design. Konferencje TED stanowią kolekcję wystąpień, które w minimum czasu zawierają maksimum przekazu. Zgodnie z mottem TED – “Ideas Worth Spreading” – prelegenci skupiają się na dzieleniu się innowacyjnymi pomysłami i przemyśleniami, które mają potencjał zmienić oblicze jutra. Prelegenci mają okazję wypowiedzieć się na dowolnie wybrany przez nich temat, a ich przemowa nie powinna przekraczać 18 minut.

Na pierwszej edycji TEDxVLO Youth gościliśmy wielu wyróżniających się młodych mówców z Polski zagranicy. Na scenie nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Przemowy wygłaszane przez młodzież dotyczyły wielu różnorodnych tematów, m.in. eksploracji kosmosu, zmian klimatycznych, relacji między Koreą Północną i Południową.

Jak na pierwszą edycję, wydarzenie okazało się dużym sukcesem, gdyż na widowni pojawiło się aż 100 osób. Wielkie brawa należą się naszym nauczycielom – Pani Natalii Buczak i Pani Agnieszce Jarosz, Panu Wiktorowi Figlowi, oraz naszym uczniom – Amelii Antosz (3DP1), Ameli Głuszak (4DP1), Patricii Soboleskiej (3DP1), Oliwii Bundyrze (3DP1), Patrykowi Gulbierzowi (3A), Zofii Cichy (2MYP3), których inspirujące przemówienia z pewnością zostaną z nami na długo.

Za pomoc w organizacji tego wydarzenia dziękujemy również Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów A. Kustra, E. Trybuchowska, T. Dunikowski sp.k., Fundacji dla Liceum Ogólnokształcącego nr V im. generała Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu, Radzie Rodziców Liceum Ogólnokształcącego nr V oraz Fundacji Sóweczka Wspieranie i Rozwój Edukacji.

Mamy nadzieję, że TEDxVLO Youth 2024 to dopiero początek tego rodzaju konferencji w naszej szkole i za rok spotkamy się na kolejnej edycji! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej konferencji 🙂

Autorka wpisu: Pola Szajkowska