Ekologiczni “Zwolnieni z Teorii”

Zespół EKO.LOVe z radością informuje, że działania na rzecz ochrony środowiska rozwijają się także w innych “skrzydłach” szkolnych inicjatyw 😀
Silne wzmocnienie idzie ze strony dwóch projektów w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii” (o tej i o innych inicjatywach V LO możecie poczytać tutaj)

Pierwszy to Ekoduszki, drugi nosi nazwę Not to waste is in good taste. Oddajemy głos grupom projektowym:

Ekoduszki

W naszym projekcie skupiamy się na ochronie środowiska naturalnego, którego stan z roku na rok się pogarsza. Dlatego tak ważne jest działanie już teraz i nauka tych najmłodszych jak dbać o naszą planetę. Zamierzamy uczyć czym jest recykling, jak segregować śmieci oraz jak dbać o Ziemię. Według Głównego Urzędu Statystycznego Polska w 2018 roku wytworzyła 12 485  ton odpadów komunalnych oraz odnotowano wzrost wytworzenia o 4,3 proc . w stosunku do 2017 roku. Jest to jeden z najgorszych wyników w całej Unii Europejskiej. Dlatego postanowiłyśmy coś z tym zrobić

Ekoduszki to projekt, którego najważniejszym celem jest ekspansja wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Naszym głównym beneficjentem są dzieci w wieku przedszkolnym. W nauce pomoże nam w tym 5 ekoduszków (reprezentujących kolory koszy do segregacji śmieci]. W ten sposób zyskujemy uwagę dzieci i łącząc zabawę z pożytecznym.

Zamierzamy chodzić do przedszkoli i prowadzić w nich warsztaty gdzie m.in. nauczymy dzieci jak segregować śmieci oraz opowiemy jakie konsekwencje niesie ze sobą nie dbanie o środowisko naturalne. W związku z pandemią i utrudnionym kontaktem z innymi, zamiast przyjeżdżać do placówek będziemy wysyłać odpowiednio przygotowane materiały do prezentacji.

Not to waste is in good taste

Cel:
Promowanie idei “zero waste” wśród mieszkańców Wrocławia za pomocą mediów społecznościowych i spotu reklamowego oraz przeprowadzanie regularnych wywiadów z osobami, które szerzą tę ideę poprzez swoją działalność zawodową.

Not to waste is in good taste” to projekt którego celem jest uświadamianie społeczeństwa o problemie wyrzucania zamiast dalszego używania, jego wpływie na środowisko oraz o sposobach walki z tym zjawiskiem. Zaśmiecanie naszej planety jest dużą udręką, nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych generacji. Szczerze wierzymy, że każdy człowiek może z tym walczyć na co dzień, bez specjalnego wykształcenia, wystarczy tylko nabyć: dobrych nawyków.
Cele te pragniemy realizować za pomocą mediów społecznościowych (Facebooka) przeprowadzając regularne wywiady z osobami, które reprezentują tę ideę poprzez swoją działalność zawodową
.

Planujemy również stworzyć spot reklamujący nasz projekt wraz z jego celami i problematyką. Grupą docelową projektu są mieszkańcy Wrocławia, jednak problem generowania nadmiernej ilości śmieci dotyczy całej Polski i w związku z tym nie chcemy ograniczać naszej działalności do jednego miasta.

Pomysły brzmią fantastycznie i obiecująco. Życzymy wytrwałości!