Edukacja prawnicza w LO nr V

W czwartek (15grudnia) klasa 2a miała okazję uczestniczyć w dwóch wykładach na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach współpracy naukowej łączącej nasze placówki. Była to już drugie w tym semestrze tego typu wyjście klasy humanistycznej. Najpierw uczniowie wysłuchali wykładu pani prof. Magdaleny Tabernackiej pod tytułem ,,Język prawa”, a po przerwie wykładu pana prof. Adama Sulikowskiego o ,,Państwie prawa”. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, zadawali pytania, a także wchodzili w dyskusję z naukowcami. Dzięki akademickiemu profesjonalizmowi wykładowców słuchacze mogli poczuć się jak prawdziwi studenci uniwersytetu i kto wie, może zacząć myśleć o związaniu swojej przyszłości z wrocławską uczelnią. Ogromnie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach i mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wyjście.