Drużyna LO nr V trzecią drużyną Finałów ogólnopolskiego turnieju debatanckiego “Debbaty”!

Wielki sukces drużyny debatanckiej LOnr V!

Hanna Orczyk (3E), Szymon Głuszak (1MYP4), Miłosz Michałowski (2C) oraz Zofia Cichy (1MYP3) zajęli ex aequo 3. miejscie w ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich “Debbaty”!

W fazie grupowej nasz zespół pokonał drużyny z Torunia i Białegostoku, natomiast w półfinale ustąpił późniejszemu zwyciężcy turnieju, drużynie z Katowic.

Tezy z jakimi zmierzyli się nasi uczniowie to:

Szefowie komisariatów policji powinni być wybierani bezpośrednio przez lokalną społeczność, której służą.

Centralna rola tożsamości narodowej w sporcie (np. przywiązanie do reprezentacji narodowych i pochodzenia klubów sportowych) przynosi więcej szkody niż pożytku.

Należy zakazać relacjonowania na żywo trwających spraw sądowych w mediach (m.in. nadawanie treści na żywo w telewizji lub mediach społecznościowych, pisanie i udostępnianie artykułów relacjonujących trwający proces).

Turniej odbył się w dniach 24-25.03.2023 w Warszawie, w Szkole Głównej Handlowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i debat!

Galeria: zdjęcie drużyny oraz przygotowania do debaty półfinałowej