Dobrego Diwali! V LO świętuje i pomaga :)

Diwali to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych indyjskich świąt. Święto zwycięstwa dobra nad złem i światła nad ciemnością.

Uczniowie klasy 2MYP1 pomogli w organizacji akcji charytatywnej, realizowanej corocznie przez Konsula Honorowego Republiki Indii. Tegoroczna akcja pomocy potrzebującym z okazji święta Diwali odbyła się na ul. Kuźniczej pod restauracją Masala Grill&Bar. Przy wsparciu Społeczności Indyjskiej Wrocławia zebraliśmy produkty żywnościowe, z których potem uczniowie LO nr V stworzyli paczki, a następnie rozdali potrzebującym rodzinom – podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Więcej szczegółów o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku – wpis Kartikey Johri – Konsul Honorowy Republiki Indii oraz wpis Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zapraszamy do krótkiego fotoreportażu z wydarzenia, autorstwa Pani Dominiki Hull.

Fot. Dominika Hull