Dni Języka Ojczystego

Zakończył się tydzień, podczas którego obchodziliśmy „Dni Języka Ojczystego”. Z tej okazji klasa 1G przygotowała wystawę najczęstszych błędów popełnianych w języku polskim, stoiska z konkursami dla uczniów i pracowników LO nr V, na których ci zmagali się z łamańcami językowymi, związkami frazeologicznymi, trudnymi słówkami, przysłowiami, homonimami, palindromami, anagramami i metagramami. Przez cały tydzień trwał internetowy konkurs dla uczniów naszej szkoły. Dopełnieniem przedsięwzięcia było Szkolne Dyktando, w którym wzięli udział reprezentanci niemal wszystkich klas.

Mistrzynią Ortografii została Katarzyna Nowacka z 1MYP4, natomiast nagrody za udział w internetowym konkursie zdobyli: Maria Bujak z 1MYP3, Kalina Jabłonkowska z 2MYP4, Miłosz Michałowski z 3C, Ewa Laskowska z 3DP1 i Natan Złotogórski z 2F.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!