Awans V LO do finałów Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich

“Sobota pracująca” w naszym liceum okazała się długa ale szczęśliwa dla jednej z naszych szkolnych drużyn debatanckich 🙂
5 marca odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski Debat Oksfrodzkich. Amelia Głuszak, Magdalena Styś, Aleksandra Bober i Maja Musiałowicz (2 klasy MYP) wygrały wszystkie “mecze” w swojej grupie i w imponującym stylu awansowały do fazy finałowej!

Oto tezy, nad którymi debatowały:

• Zakładając, że jest to możliwe, jako L. Messi nie opuściłbym FC Barcelony.
  • W interesie Litwy jest kontynuowanie obecnej polityki wobec Chin.
  • Z perspektywy czasu, należy żałować nieprzyjęcia przez Polskę waluty euro w latach 2009-2015.
  • Należy żałować narracji mówiącej, że studia takie jak prawo i medycyna są przyszłościowe i dają pewną pracę.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w finałach!

Uwaga: uczniowie zainteresowani debatowaniem, mogą zgłosić się do pana Wiktora Figla (mail szkolny/teams-chat). W tygodniu 14.03-18.03 odbędzie się spotkanie koła debatanckiego. Szczegóły przekazane zostaną osobom zainteresowanym.