35. Finał Wrocławskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej

8.12.2022r. odbyła się w naszej szkole 35. edycja Finału Wrocławskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej.

W konkursie usłyszeliśmy interpretacje wierszy niemieckich w wykonaniu 11 uczniów wrocławskich liceów.

W jury gościliśmy panią Susanne Lindemann – doradcę języka niemieckiego i koordynatorkę egzaminów DSD I i DSD II oraz germanistki – Danutę Lesiak i Beatę Tadlę-Matkowską.

I miejsce w konkursie zajęła Kinga Kornacka z LO nr XII, II miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła Weronika Bondaruk z LO nr VIII, Sara Plaszczyk z kl. 1 MYP1 z LO nr V, została laureatką 3 miejsca! Bardzo się cieszymy i gratulujemy!

Konkurs prowadził Maximilian Jarosch z kl. 2MYP2.

Nagrody zawdzięczamy Wydziałowi Edukacji oraz Konsulatowi Niemiec, któremu również dziękujemy za objęcie patronatu nad tegoroczną edycją konkursu.

Konkurs zorganizowały p. Katarzyna Lisiecka i p. Renata Durska.