34. Finał Wrocławskiego Konkursu Recytatorskiego

9.12.2021r. odbyła się w naszej szkole 34. edycja Finału Wrocławskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej.

W konkursie usłyszeliśmy interpretacje wierszy niemieckich w wykonaniu 10 uczniów wrocławskich liceów.

W jury gościliśmy panią Annę Abramczyk – doradcę metodycznego z WCDN we Wrocławiu oraz germanistki – Jadwigę Bańską i Beatę Tadlę-Matkowską.

Naszą szkołę reprezentowały Karolina Kruzel z kl. 1MYP1, która otrzymała wyróżnienie oraz Maja Waszak z kl. 3D42, która została laureatką 1 miejsca! Bardzo się cieszymy i gratulujemy!

Konkurs prowadziła Florentyna Kalita z kl. 3D41.

Nagrody zawdzięczamy wrocławskiemu Departamentowi Edukacji i oraz Konsulatowi Niemiec, któremu również dziękujemy za objęcie patronatu nad tegoroczną edycją konkursu.

Konkurs zorganizowała Katarzyna Lisiecka.