Doradztwo zawodowe w klasie 4F

Wiążesz swoją przyszłość z technologią informacyjną i komunikacyjną? Twoją pasją jest informatyka i nauki ścisłe? Myślisz, że kariera programisty, informatyka to coś dla Ciebie? …Możliwe, ale czy wiesz, że to nie jedyne opcje wyboru? Czy wiesz, że praca w firmie ICT niesie ze sobą cały wachlarz możliwości dalszego rozwoju Twojej ścieżki kariery? A może zamiast pracy w korporacji powinieneś pomyśleć o założeniu własnego start-upa , własnej innowacyjnej firmy?
Pewnie wielu z naszych uczniów stoi przed takimi dylematami, zadaje sobie podobne pytania…a w ramach zajęć doradztwa zawodowego staramy się je rozwiewać… Szukać odpowiedzi, a szukamy ich nie zawsze w szkole!

7 października, na specjalne zaproszenie firmy Unity Group, uczniowie klasy 4F mieli okazję odwiedzić siedzibę firmy z branży ICT przy ul. Strzegomskiej. W opinii uczniów było to bardzo cenne doświadczenie i bardzo miło i efektywnie spędzony czas.
Podczas kilkugodzinnych warsztatów mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak rozwija się branża ICT we Wrocławiu i jakie korzyści (oprócz finansowych) płyną z pracy  w tego typu firmie, na jakie stanowiska pracy można aplikować… Tak, programista i informatyk to nie jedyne opcje dla Ciebie😊 Jeśli zależy Ci na wysokim wynagrodzeniu może warto pomyśleć o DevOps lub pracy w dziedzinie Security lub Big Data? A może UX lub Business Intelligence to coś dla Ciebie?

Uczniowie byli zauroczeni atmosferą w firmie Unity Group i z pewnością byli pod wrażeniem prezentacji Pana Grzegorza Rudno-Rudzińskiego, Managing Partner Unity Group, który nie tylko wprowadził nas za kulisy wrocławskiej firmy nowych technologii, ale pokazał wachlarz możliwości przy planowaniu dalszej ścieżki rozwoju zawodowego oraz priorytety i wartości, jakimi warto się kierować by osiągnąć w życiu swój osobisty sukces – za co bardzo dziękujemy!
Uczniom towarzyszyła Magdalena Krakowska😊