Wymiana polsko-niemiecka

Utworzono: 17 listopad 2016
WF

Nowe informacje już wkrótce!

Wymiana polsko-niemiecka. Verden 2016

Utworzono: 19 kwiecień 2016
WF

W dniach 06.04-13.04, uczniowie z klas I IB-MYP oraz I pre-IB wzięli udział w wymianie szkolnej z niemieckim Domgymnasium z miasteczka Verden niedaleko Bremy.

Tematem przewodnim wyjazdu - i projektu naukowego - była żywność i współczesne sposoby odżywiania. Uczniowie zapoznali się z ciemną stroną życia zwierząt hodowlanych, odkrywali i badali przemiany klimatyczne w fantastycznym centrum naukowym „Klimahaus” w Bremerhaven, wreszcie zamienili się w rolników, farmerów, sprzedawców i pośredników w ramach „żywnościowej” gry strategicznej.

Wspólnie z niemieckimi gospodarzami zwiedzili zabytkowe centrum Bremy, ćwiczyli koordynację w parku linowym, oraz odwiedzili samego burmistrza Verden. Nasza wizyta była wydarzeniem godnym artykułu w lokalnej gazecie „Verde Aller-Zeitung” :)

Druga, wrocławska część wymiany odbędzie się w czerwcu, gdy będziemy gościć ekipę z Verden.

Wymiana z Geschwister-Scholl-Schule w Tybindze

Utworzono: 19 czerwiec 2015
Katarzyna Lisiecka

W kwietniu gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów z Tybingi, a po kilku tygodniach przyszła kolej na rewizytę.
14 uczniów i uczennic z klas 1IBMYP, 1E i 1F, pod opieką naszych nauczycielek języka niemieckiego - Renaty Durskiej i Katarzyny Lisieckiej, odwiedziło swoich niemieckich partnerów w pięknym uniwersyteckim mieście położonym nad rzeką Neckar.

Wymiana - Tybinga 2015

Wymiana dofinansowana była przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

Czytaj więcej: Wymiana z Geschwister-Scholl-Schule w Tybindze