Jest stypendium dla przyszłego Kopernika!

Utworzono: 14 luty 2015
Paula

Wyświetlanie EFC_logo_rectangle.jpgSzukasz naprawdę dobrej szkoły? Już nie musisz! To właśnie tu!!! Na dodatek masz szansę na pomoc w nauce, jeśli szkołę traktujesz jako przepustkę do pasjonującego, kreatywnego życia. Wiemy, że gdzieś w Polsce na odległym przystanku PKS może właśnie siedzieć przyszły Chopin, Kopernik czy Skłodowska-Curie. Nie chcemy ich przegapić. Nie chcemy przegapić Twojego talentu!

Nasze liceum współpracuje z Edukacyjną Fundacją im. prof. Romana Czerneckiego EFC, która ruszyła z programem stypendialnym „Marzenie o Nauce”.  Zawalcz o nie! Będziesz się uczyć i mieszkać we Wrocławiu za darmo. Nie mówiąc już o tym, co wszyscy wspominają latami – o wspaniałych feriach i obozach wakacyjnych dla stypendystów!

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji  14 czerwca 2017 roku.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!

Dyrektor ZSO Nr 5
Mariola Kuźmicka - Mazurek