Step by Step

Kategoria: Step by Step
Utworzono: 19 wrzesień 2015
A Kępska

W roku szkolnym 2014/2015 uczennice Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 26 we Wrocławiu współtworzyły Projekt STEP BY STEP architektura dźwięku realizowanego w ramach Programu MOSTY Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016.

W projekcie udział wzięły: Magda Lechowska, Elżbieta Gajda, Maja Skuza, Hanna Olejniczak, Emilia Steć, Wiktoria Szewczyk z 1G.

Dziewczyny wykazały się swoimi artystyczno-językowymi umiejętnościami. Stworzyły piękny spektakl KAMISHIBAI opowiadający legendę kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu.
Uwieńczeniem ich pracy był publiczny pokaz ich dzieła w dniu 20 czerwca przed wrocławską publicznością przed kościołem św. Marii Magdaleny.

Dodatkowo, inne uczennice klasy 1G miały okazję tłumaczyć na język angielski karty pracy związane z historią, zabytkami kościoła św. Marii Magdaleny – były to Antonina Strumińska, Dominika Strumińska, Julia Szyszko, Agnieszka Mazurek, Hanna Fiutowska, Natalia Jaromin, Wanda Połukord, Karolina Szewczyk, Anna Pandel.

Opiekę językową nad uczennicami sprawowały: Barbara Czuszkiewicz i Anna Kępska.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.