Koszykarze V LO 3. drużyną Wrocławskiej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych!

wiktor Odsłony: 84

W miniony wtorek drużyna naszego liceum walczyła z VIII Liceum Ogólnokształcącym
o 3. miejsce w Lidze Koszykarskiej. Kibice V LO drżeli o dobry rezultat do ostatniej minuty meczu, w której drużyna VIII LO wciąż dzielnie walczyła o wyrównanie meczu.

Ostatecznie, po zaciętym meczu, drużyna naszego liceum wygrała wynikiem 55:50!

Szczegółową relację z finałów Ligi, które odbyły się w naszej szkole, znajdziecie na stronie Wrocławskiego SZS.

Naszą szkołę reprezentowali Jakub Czaplicki, Patryk Tustanowski, Oskar Gurbała, Oskar Stasiak, Hubert Krzemieniewski, Kacper Wójciak, Jacek Raczak, Konrad Hącia.

Serdecznie gratulujemy!

Poznaj postapokaliptyczny Jugger!

wiktor Odsłony: 212

W styczniu br. podczas lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole przeprowadzono zajęcia promujące grę zespołową
o nazwie Jugger. Gra mająca swoje źródło w postapokaliptycznym filmie, posiada obecnie własną ligę oraz zawodników
na całym świecie. Cechuje ją oryginalność oraz wysokie wymagania dotyczące współpracy i strategii prowadzenia rozgrywki. Zajęcia przeprowadziła grupa "Poznaj Jugger", którą tworzy 4 maturzystów: Krzysztof Kus, Łukasz Zagrajek, Szymon Duda oraz Urszula Sękowska, uczennica LO V. Projekt jest realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Grupa projektowa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych dalszym trenowaniem Juggera (oraz nowicjuszy ???? )
na treningi odbywające się co piątek w Parku Staszica o 15:30. Bieżące informacje są dostępne na fanpage'u Jugger LO III Wrocław (
https://www.facebook.com/juggerlo3/). Zachęcamy do udziału w treningu ???? 3.. 2.. 1.. JUGGER!

Licealiada chłopców 2017/2018 - zmagania siatkarzy

paula Odsłony: 336

W dniu 15.11.2017 w ZSO nr 5 odbyła się Licealiada w siatkówce chłopców.
Nasi reprezentanci wygrali swoją grupę pokonując ZS nr 2 (2 : 1) oraz ZST IE (2 : 0)
kwalifikując się do dalszej fazy rozgrywek.

W dniu 20.11.2017 w ramach finału Licealiady Wrocław - Centrum nasi siatkarze rozegrali dwa mecze.
Ulegli b
ardzo mocnemu zespołowi z ZSE-O (0 : 2)
a w drugim meczu
po zaciętym pojedynku przegrali z reprezentacją ZS nr 5 (1 : 2).

Reprezentacja LO V w siatkówce chłopców:
Michał Bazan, Łukasz Nowik, Kacper Szudra, Konrad Hącia,
Jacek Raczek, Piotr Szpytma, Filip Skibiński,
trener Wiesław Mikołajko

Sukces naszych snowboardzistek!

wiktor Odsłony: 250

W dniu 05.02.2018 reprezentacja dziewcząt ZSO nr 5 w składzie:
 Marta Rotko ( 1 b), Anita Fuchs (1 e) oraz Hanna Biezycka (1 IB)
wzięła udział w Finale Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w snowboardzie dziewcząt.

Dziewczęta odniosły podwójny sukces zajmując 1 miejsce w drużynowej klasyfikacji,
a zawodniczka Marta Rotko z klasy 1 b zajęła również 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Gratulujemy!!!

Trudny i zacięty mecz naszych koszykarzy. (2)

wiktor Odsłony: 490
Po bardzo zaciętym meczu i dogrywce, nasza drużyna wygrała z ekipą VIII LO 44:42. To drugi mecz i druga wygrana V LO w tegorocznych rozgrywkach. Kolejny mecz gramy na wyjeździe, a naszym rywalem będzie LO XV. Mecz odbędzie się w czwartek, 23. listopada.

U góry: trener Adam Karasewicz, Konrad Hącia, Kacper Wójciak, Łukasz Budzis,
Oskar Stasiak, Patryk Tustanowski.
U dołu: Jakub Czaplicki, Jacek Raczak, Oskar Gurbała, Hubert Krzemieniewski