Reprezentacja LO V w siatkówce chłopców w finale Mistrzostw Wrocławia

Utworzono: 19 grudzień 2016
Paula

Po wygraniu turnieju finałowego strefy Wrocław Zachód reprezentacja szkoły w siatkówce chłopców przeszła do następnego etapu zawodów.

W dniu 7 grudnia po wygraniu zaciętego meczu 2:1 z ZSnr5 występującego w roli gospodarza oraz wygraniu pojedynku 2:0  z drużyną LO II nasz zespól awansował do półfinału Licealiady. W dniu 9 grudnia w półfinale zawodów nasza reprezentacja spotkała się z drużyną z Zespołu Szkół Budowlanych. Po zwycięstwie 2:0 oraz przegranym meczu 0: 2 z LO III nasz zespół awansował do ścisłego finału wrocławskiej Licealiady.

W dniu 13 grudnia w sali LO XII odbył się ścisły finał Licealiady w którym spotkały się drużyny ze szkół: ZS nr4, LO V, LO III, LO Nasza reprezentacja po przegraniu meczu z drużyną ZS nr4  0:2 oraz porażce po zaciętym meczu z drużyną LO XII  1:2 zajęła w Mistrzostwach Wrocławia czwarte miejsce.

W mistrzostwach Wrocławskiej Licealiady w siatkówce chłopców startowało 36 drużyn.
Ostateczna kolejność finału zawodów:

I miejsce - ZS nr4
II miejsce - LO III
III miejsce - LO XII
IV miejsce - LO V

Gratulacje dla całego zespołu za wynik i prawdziwe sportowe emocje!

Finaliści Licealiady w siatkówce chłopców.

Warsztaty gry w Speed-ball

Utworzono: 17 grudzień 2016
DD

W dniu 13 grudnia 2016 r. mieliśmy przyjemność poznać i gościć założyciela i prezesa Stowarzyszenia Miłośników Sportu Speed-ball Polska, pana Przemysława Wolana, oraz panią Katarzynę Pawlaczyk - reprezentantkę Polski na Mistrzostwach Świata w Tunezji.

Ci niezwykli sportowcy tłumaczyli uczniom klasy 1g i 2g zasady tej  niezwykle dynamicznej gry, tak mało jeszcze popularnej w naszym kraju.

Zabawa była świetna. Myślę, że zarówno my nauczyciele jak i nasi uczniowie połknęliśmy bakcyla.

Peleton Rowerowy 2016

Utworzono: 20 październik 2016
WF

W dniu 26 września uczniowie naszego gimnazjum, razem z Rodzicami, wzięli udział w Peletonie Rowerowym, promując zdrowy styl życia. Przejazd przez główne ulice Wrocławia wraz z tysiącem innych rowerzystów to wielka frajda i powód do dumy. Tradycyjnie dopisała nam pogoda i świetny nastrój. Serdecznie zapraszamy do udziału w Peletonie w przyszłym roku!

Czytaj więcej: Peleton Rowerowy 2016

Kolejny sukces męskiej drużyny siatkówki.

Utworzono: 08 listopad 2016
Paula

Po turnieju eliminacyjnym strefy zachód wrocławskiej licealiady chłopców w siatkówce - wygrany turniej z drużynami LO VII oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego SMS Junior - przyszło naszej drużynie, której opiekunem jest prof. Wiesław Mikołajko stawić czoła drużynom zwycięskim z eliminacji w Finale Strefy Zachód.

4 listopada po zaciętych meczach (oba wygrane 2:1) z drużynami VI LO oraz XII LO występującego w roli gospodarza - nasza drużyna zasłużenie zwyciężyła w turnieju Finałowym strefy Wrocław Zachód.

Tym samym nasza szkoła zakwalifikowało się z pierwszego miejsca do ścisłego Finału 6 najlepszych drużyn wrocławskich, który rozegrany zostanie w  grudniu.

Gratulacje i zapraszamy wszystkich do kibicowania podczas Finału.

Reprezentacja LO V w siatkówce chłopców w nowych strojach.

Utworzono: 13 październik 2016
Paula

11 listopada na zaproszenie LO VII reprezentacja szkoły w siatkówce rozegrała mecz sparingowy.

Męska reprezentacja trenuje pod wodzą Pana Wiesława Mikołajko.

Pierwszy raz była szansa pokazać się w nowych strojach, które przyniosły naszej szkole wygraną.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

>> FOTO <<

Reprezentacja LO V w siatkówce chłopców.

Utworzono: 01 listopad 2016

Reprezentacja LO V w piłce siatkowej chłopców w roku szkolnym 2016/2017
Stoją od lewej: Piotr Szpytma (2E), Łukasz Nowik  (2E), Konrad Hącia  (2E), Paweł Biernat - kapitan zespołu (3E),
Henryk Mianowski (3I),  trener zespołu Wiesław Mikołajko,
w dolnym rzędzie od lewej Oskar Drzyzga (3I), Daniel Gosiewski (3I).

Licealiada w piłce siatkowej chłopców

W dniu 26.10.2016 odbyły się  mecze w LO VII w ramach rozgrywek licealiady w siatkówce chłopców. W zawodach brały udział reprezentacje szkół : LOVII, LOV, SMS Junior. Po zaciętych pełnych emocji meczach nasi chłopcy wygrali te zawody kwalifikując się dalej do finału rozgrywek.

W zawodach uzyskano następujące wyniki: LOV  -  SMS Junior 2 : 1 (13, -22, 13) ; LOV  -  LOVII 2 : 1 (-22, 11 , 13 ) ; LOVII  - SMS Junior  2 : 1 (17, -24 , 13)

Trzymamy kciuki za powodzenie  w finale! UśmiechSpokoUśmiech