Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

O. Mikolajczyk-Lado Odsłony: 1001

Uczniów gimnazjum i liceum zapraszamy do udziału w XIV Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej.
Pierwszy etap odbędzie się  8 X 2015 w czwartek, na 3 i 4 godzinie lekcyjnej (9:20 - 11:20).

Prosimy o zgłoszenia osobiste lub mejlowe
do p. O. Mikołajczyk-Łado (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do wtorku 6 X.

Przed I etapem warto rozwiązać przynajmniej jeden z testów z poprzednich edycji Olimpiady, dostępnych na stroniewww.fmw.uni.wroc.pl

Narodowe Czytanie 2015

A Knauber Odsłony: 851

Już po raz czwarty wzięliśmy udział w akcji Narodowe Czytanie. Czwartego września uczniowie 1a, 2b i 2e poznali obszerne fragmenty dziewiętnastowiecznej powieści Bolesława Prusa pt. Lalka.

Drzwi otwarte w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 we Wrocławiu
serdecznie zaprasza na dzień otwarty

w Gimnazjum Dwujęzycznym Nr 26 oraz Liceum Ogólnokształcącym Nr V.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy
sobotę 28.02.2015 r.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij wybrany plakat!

Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

Kategoria: Aktualności LO

W sobotę 28. marca reprezentacja naszego liceum zadebiutowała w corocznych eliminacjach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu nasz zespół zmierzył się - w jednej z pięciu grup eliminacyjnych - z zespołami z Gorzowa, Dębicy, Wrocławia (XIII LO) i Katowic. (Szczegółowe informacje znajdziecie na profilu MPDO na Facebooku)

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich