Spotkania Koła Debatanckiego

Drukuj
Kategoria: Debaty Oksfordzkie
Opublikowano Odsłony: 153

Szkolne Koło Debatanckie V LO rozpoczyna sezon 2017/2018!!!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we WTORKI, od 16.15 do 17.45

UWAGA: Spotkania odbywają się co drugi wtorek (przed turniejami spotykamy się częściej). 

Najbliższe spotkanie: 26.09.2017.

Kolejne (planowane): 03.10., 17.10.

 

Do zobaczenia!

II miejsce naszych gimnazjalistów w Turnieju Debat Oksfordzkich!

Drukuj
Kategoria: Debaty Oksfordzkie
Opublikowano Odsłony: 151

W poniedziałek 20. marca drużyna Gimnazjum nr 26 w składzie: Magda Lechowska, Emilia Kucharczyk, Kaja Urbaniuk,  Weronika Pazdan, Kuba Suchnicki oraz Natasza Rybacka debatowała w finale II Międzygimnazjalnego Turnieju Debat Oksfordzkich. Teza debaty brzmiała „Wrocław jest gotów do bycia stolicą polskich start-upów”. Po zaciętej debacie musieliśmy uznać wyższość drużyny z Gimnazjum nr 7.

Gratulujemy tytułu Finalisty i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się odzyskać tytuł mistrzowski :D

 

 

Drużyna debatancka V LO drugą drużyną na Dolnym Śląsku.

Drukuj
Kategoria: Debaty Oksfordzkie
Opublikowano Odsłony: 144

W czwartek 18. stycznia nasza drużyna - Sonia Jakubiak (1 IB), Ola Kuśmierska (1 MYP), Anna Sołowiej (2 IB) oraz Karolina Wieczorek (1 MYP)osiągnęła duży sukces, zdobywając II miejsce w II Dolnośląskim Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej! Serdecznie gratulacje!!!

Po zaciętej i wyrównanej debacie, zwycięzcami Turnieju zostali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, którym gratulujemy wygranej. Liczymy na rewanż w przyszłym roku...

 

Drużyna V LO na Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich 2017

Drukuj
Kategoria: Debaty Oksfordzkie
Opublikowano Odsłony: 145

Drużyna naszego liceum w składzie: Maja Czapska, Jędrzej Chmielarski, Ania Sołowiej i Julia Wodzińska, wzięła udział w kolejnej edycji Mistrzostw Polski. Po czterech zaciętych debatach nasza ekipa zajęła trzecie miejsce w grupie i, niestety, nie awansowała do Finałów, które odbędą się w kwietniu.
Na osłodę należy dodać, iż nasze debatantki znalazły się wśród dziesięciu najlepszych mówczyń i mówców eliminacji!!!

Czytaj więcej: Drużyna V LO na Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich 2017

V LO rewelacją Ogólnopolskiego Turnieju Debat w Krakowie!

Drukuj
Kategoria: Debaty Oksfordzkie
Opublikowano Odsłony: 123

 

Drużyna V LO Wrocław – od lewej: Maja Czapska, Jędrzej Chmielarski, Julia Wodzińska, Patrycja Furmaniuk – osiągnęła wielki sukces i zajęła 3. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich „Polska pomiędzy Wschodem a Zachodem”, organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców oraz Instytut Wschodnich Inicjatyw.

Drużyna w efektownym stylu dotarła do półfinału, odnosząc po drodze same zwycięstwa. W walce o wielki finał „stoczyliśmy” zaciętą i wyrównaną debatę (przegraną zaledwie jednym punktem) z drużyną I LO z Katowic, która ostatecznie została mistrzem Turnieju.

Na wymiar sukcesu  wskazuje też fakt, iż dla trzech członków drużyny był to debiut w tego typu imprezie i w takiej formule debatowania (o regułach debat oksfordzkich można poczytać tutaj).

Zarówno sukces jak i sam udział w turnieju nie udałby się, gdyby nie wsparcie Rady Rodziców (za które bardzo dziękujemy), nauczycieli (szczególne podziękowania dla pani Karoliny Stojek i Magdaleny Niczyj za pomoc w wyborze źródeł naukowych) oraz pozostałych uczestników szkolnego Koła Debatanckiego, którzy pomagali drużynie w szkolnej fazie przygotowań do turnieju. Drużynę przygotowywał opiekun Koła, pan Wiktor Figiel.