V LO rewelacją Ogólnopolskiego Turnieju Debat w Krakowie!

Drużyna V LO Wrocław – od lewej: Maja Czapska, Jędrzej Chmielarski, Julia Wodzińska, Patrycja Furmaniuk – osiągnęła wielki sukces i zajęła 3. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich „Polska pomiędzy Wschodem a Zachodem”, organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców oraz Instytut Wschodnich Inicjatyw.

Drużyna w efektownym stylu dotarła do półfinału, odnosząc po drodze same zwycięstwa. W walce o wielki finał „stoczyliśmy” zaciętą i wyrównaną debatę (przegraną zaledwie jednym punktem) z drużyną I LO z Katowic, która ostatecznie została mistrzem Turnieju.

Na wymiar sukcesu  wskazuje też fakt, iż dla trzech członków drużyny był to debiut w tego typu imprezie i w takiej formule debatowania (o regułach debat oksfordzkich można poczytać tutaj).

Zarówno sukces jak i sam udział w turnieju nie udałby się, gdyby nie wsparcie Rady Rodziców (za które bardzo dziękujemy), nauczycieli (szczególne podziękowania dla pani Karoliny Stojek i Magdaleny Niczyj za pomoc w wyborze źródeł naukowych) oraz pozostałych uczestników szkolnego Koła Debatanckiego, którzy pomagali drużynie w szkolnej fazie przygotowań do turnieju. Drużynę przygotowywał opiekun Koła, pan Wiktor Figiel.