Aktualności

Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko"

Kategoria: Aktualności
Paula

30 marca nasi uczniowie brali udział w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko.
A to wyniki:

II miejsce zajął Maciej Sieradzki z klasy 3g zdobywając zaszczytny tytuł KAONA.
 
III miejsca i tytuł TAONA otrzymali: Mikołaj Gierak z klasy 3g; Katarzyna Tallat z klasy 3g; Konrad Pijanowski z klasy 3g; Iwo Pilecki-Silva z klasy 1g; Opala Mateusz z klasy 2g; Owczarski Rafał z klasy 1g; Sobieraj Jakub z klasy 2g; Karolina Wieczorek z klasy 2g
 Gratulujemy!

Informacja dla kandydatów do Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 26

Kategoria: Aktualności
Paula

  UWAGA KANDYDACI DO GIMNAZJUM DWUĘZYCZNEGO NR 26

Informacje dla kandydatów, którzy w dniach 24-27.03.2015 r. przystąpili do sprawdzianów uzdolnień kierunkowych w Gimnazjum Dwujęzycznym Nr 26 we Wrocławiu.

1.Wydawanie zaświadczeń z wynikami ze sprawdzianów uzdolnień kierunkowych: od 9.04.2015 r. od godz. 12.00 do godz. 16.00. W kolejnych dniach w godzinach pracy sekretariatu tj. od 8.00 do 15.30.

 2. Wgląd do prac kandydatów odbędzie się w dniu 10.04.2015 r. od godz. 14.00 do godz. 16.00 wg następujących zasad:

- zasady organizowania i przeprowadzania wglądu do sprawdzianów dla kandydatów do Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 26 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 we Wrocławiu – załącznik.

3. Informacja o salach, w których będzie można zapoznać się ze sprawdzianami uzdolnień kierunkowych, będzie umieszczona na tablicy informacyjnej znajdującej się przy wejściu do szkoły.

Sukcesy w konkursach!

Kategoria: Aktualności
Paula

Anna Urbaniak z klasy II IB została laureatką konkursu językowego "Pokaż nam język". W finale Ania brała udział w publicznej debacie w języku hiszpańskim. Zajęła III miejsce w finale. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury było pod wrażeniem wystąpień finalistów.

Marii Jeleń z 2g odniosła duży sukces na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Nasza utalentowana wokalistka otrzymała wyróżnienie i wzięła udział w koncercie laureatów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko muzycznych.

Duży sukces naszych wokalistek na finale Konkursu Piosenki Angielskiej w ZS nr 19 we Wrocławiu. W dniu 27.03 br Anna Terlecka z klasy 2g dostała II miejsce, a Maria Jeleń również z klasy 2g otrzymała III miejsce za przepiękne wykonanie utworów w języku angielskim. Oprócz tego Anna Terlecka zachwyciła publiczność wykonaniem piosenki When I am gone i otrzymała nagrodę publiczności. Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów

Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

Kategoria: Aktualności
Wiktor

W sobotę 28. marca reprezentacja naszego liceum zadebiutowała w corocznych eliminacjach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu nasz zespół zmierzył się - w jednej z pięciu grup eliminacyjnych - z zespołami z Gorzowa, Dębicy, Wrocławia (XIII LO) i Katowic. (Szczegółowe informacje znajdziecie na profilu MPDO na Facebooku)

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich